POD ŚNIEGIEM

 

    

      Tytuł książkiPod śniegiem

      AutorPetra Soukupová

      Tytuł oryginałuPod sněhem

      Cena brutto37,99 zł

      PrzekładJulia Różewicz

      Liczba stron416

      Format: 130x205 mm

      Oprawa: miękka+skrzydełka

      Wydaniepierwsze, Wrocław 2016,
      Wydawnictwo Afera

      ISBN: 978-83-941695-4-1

 

 

 

 Data premiery: 22.12.2016

 


 

Trzy siostry wspólnie wybierają się do domu rodzinnego na urodziny taty. Blanka wsiada do samochodu z dwiema dorastającymi córkami, niemowlakiem i psem; Olga z synkiem, iPadem i laptopem; Kristýna z kacem. Podróż wyzwala wspomnienia z dzieciństwa, mnóstwo emocji, żalów i frustracji, które niczym spod topniejącego śniegu wynurzają się we wzajemnych relacjach.
Atmosfera robi się coraz gęstsza. A siostry nie wiedzą jeszcze, że w domu rodziców czeka kolejna, niezbyt przyjemna niespodzianka.

Specjalistka od krojenia rodziny, Petra Soukupová, w swojej bestsellerowej powieści Pod śniegiem opisuje skomplikowane relacje rodzinne, najintymniejsze i najbardziej bolesne, bo przecież najważniejsze. Wyjątkowa umiejętność Soukupovej zaglądania w głowy bohaterów, autentyczność zachowań, dialogów i sytuacji sprawiają, że jeden zwyczajny dzień z życia zwyczajnej współczesnej rodziny wciąga odbiorcę bez reszty. Czytelnik nie ma wyjścia i już po kilku zdaniach po prostu siedzi w samochodzie wraz z bohaterkami powieści, jadąc w bardzo dobrze sobie znanym, i właśnie dlatego kluczowym, kierunku. 

 


 

KSIĄŻCE PATRONUJĄ